Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Doğru ve şık giyinmenin temel kurallarından birisi vücut tipine göre kıyafet seçimidir. Bunun için ise öncelikle vücudunuzu iyi bir şekilde tanımanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kadın vücut tipine uygun olmayan kıyafetler tercih ederek yanlış seçim yapmaktadır. Sizlere bu yazımızda Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri konusundan bahsedeceğiz.

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Kadınlar, güzel ve şık bir görünüm elde etmek için kesinlikle vücut tiplerine göre giyinmek durumundadır. Aksi halde kıyafetler üzerinizde gülünç bir hal bırakacaktır. Sizler için Vücut Tiplerine Göre Giyim Tarzını listeledik;

Vücut Tiplerine Göre Giyim Tarzı

  • Armut Vücut Tipi: Ülkemizde en çok görülen vücut tipidir. Geniş göbek ve kalça yapısında bir vücuda sahiptirler. Armut vücut tipli bayanların dar kıyafetlerden uzak durması ve çokta bol olmayacak şekilde kıyafet tercih etmesi gerekmektedir.
  • Sütun Vücut Tipi: Dikdörtgen yapıda bir vücuda sahiptirler. Uzun bacaklara sahip olan bu vücut tipi aynı zamanda güzel omuzları ile de dikkat çekmektedir. Kısa olmayan kıyafetlerin tercih edilmesi ve aksesuarla süslenmesi sizleri şık bir görünüme kavuşturacaktır.
  • Elma Vücut Tipi: Geniş göbek ve dolgun göğüslere sahip bir vücut yapısına sahiptirler. Bu vücut yapısına sahip kişilerin aşırı dekolteden uzak durmaları ve kilolarına göre kıyafet seçimi yapmaları gerekmektedir.
  • Kum Saati Vücut Tipi: Dolgun göğüs ve kalçaya sahip olan ince belli bir vücut yapısıdır. Bu vücut tipinde yapılan en büyük hata bol kıyafetlerin tercih edilmesidir. Üzerinize tam oturan kıyafet tercih etmek sizlerin daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.
  • Çilek Vücut Tipi: Kısa gövde, küçük kalça ve göğüslere sahip olan vücut tipidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uzun kıyafetlerin tercih edilmemesidir. Aksi halde üzerinizde kötü bir görüntü verecektir aynı zamanda kıyafetlerin kilonuza orantılı bir şekilde ne çok dar ne de çok bol olarak seçilmemesi gerekmektedir.

Vücut Tipine Göre Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Vücut tipine göre seçim yapmanız sizlerin zarif ve şık bir görünüm elde edebilmesi için oldukça önemlidir. Yazımızda belirmiş olduğumuz vücut tiplerini inceleyerek hangi vücut tipine sahip olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Vücut tipinizi belirledikten sonra hatlarınıza uygun olarak çok bol ve dar kıyafetlerden kaçınıp güzel bir kombin oluşturmanız sizleri şık ve zarif bir görünüme ulaştıracaktır. Vücut tipinize uyan, son moda, trend ve kaliteli alışverişin adresi olan https://www.boyner.com.tr/ ile kendinize en yakışanı giyinebilirsiniz. Boyner indirim kodu ve Boyner kampanyaları için www.trendkuponlar.com sitemizde yer alan Boyner Mağazaları özel sayfasından güncel Boyner indirim kuponu alarak hesaplı ve kaliteli alışverişler yapabilirsiniz.

Yorum Yaz