Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Alışveriş, Blog Yazıları, Giyim, Trend Yazılar

0 Yorum

Kıyafet seçimi yararken birçok kadın moda uğruna hatalı giyim tarzı tercih etmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus yaş, kilo, boy ve zevkinize göre elbise seçimi yapmanızdır. Elbiselerin yanı sıra aksesuarların da iyi bir kombin oluşturması gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda Doğru Giyinmenin Püf Noktaları konusundan bahsedeceğiz.

Günümüzde birçok kadın moda sayfalarını takip ederek yanlış kıyafetler tercih etmektedir. Unutulmamalıdır ki kıyafetler sizlerin vücut tipinize, kilonuza, yaşınıza ve zevkinize göre değişiklik göstermektedir. Bu hususlara dikkat ederek kıyafet seçmeniz hem zarif bir görünüm elde etmek açısından hem de şık bir görünüm kazanmak açısından oldukça önemlidir.

Kıyafet Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Çok zayıf bir vücuda sahip değilseniz bol kıyafetlerden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi halde bu sizleri daha kilolu gösterecektir. Özel bir davete gidiyorsanız pantolon tercih etmeniz yanlış bir davranış olacaktır. Giyiminize özen göstermek istiyorsanız özel davetlerde boydan elbise giymeniz sizleri her zaman şık ve zarif gösterecektir. Bay, bayan, çocuk giyim ve aksesuarlarında Türkiye’nin öncü firmalarından olan DeFacto ile sizde zarif görünebilirsiniz. Defacto kampanya ve Defacto indirim kuponu için trendkuponlar.com sitemizde Defacto kupon kodu özel sayfası bulunmaktadır. Bu sayfadan Defacto 2019 indirim kampanya haberlerini ve Defacto indirim kuponlarını takip edebilir, kaliteli hesaplı alışveriş yapabilirsiniz.

Kıyafet Seçiminde Yapılan Hatalar

Günümüzde birçok kişi bedenini tanımadan kıyafet seçimi yapmaktadır. Özellikle internet ortamından alınan ve bedene uygun olmayan kıyafetler günlük hayatta giyilmeye çalışmaktadır. Bu sizleri gülünç bir duruma getirecektir. Bunun için belirli hususlara dikkat etmenizde fayda var. Sizler için kıyafet seçiminde yapılan hataları listeledik;

İşte Kıyafet Seçiminde Yapılan Hatalar;

Uygunsuz Beden Seçimi: Belirli kiloya sahip kişilerin dar kıyafetler tercih etmesi kadar zayıf kişilerinde aşırı bol kıyafetler tercih etmesi yanlıştır. Üzerinize tam oturacak tarzda, hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan kıyafetler tercih etmelisiniz.
Yanlış Çizgi Seçimi: Yatay ve dikey çizgi seçimlerinde oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Uzun çizgiler sizleri daha uzun gösterirken, yatay çizgiler sizleri daha geniş bir vücut yapısında göstermektedir. Vücudunuzu tanıyarak buna göre seçim yapmanızı öneririz.
Yanlış Aksesuar Seçimi: Kıyafet seçiminiz kadar aksesuar seçiminizde oldukça önemlidir. Çanta, kemer, yüzük, toka ve gözlük gibi aksesuarların kıyafetinize uygun olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aksesuar Nasıl Tercih Edilmeli?

Aksesuar denilince ilk akla gelenler gözlük ve çantalardır. Yapılan en büyük yanlışlardan biri ise gözlüklerin yüz hatlarından büyük ya da küçük olmasıdır. Seçilen aksesuarların bedeniniz ve kıyafetinizle uyumlu olmasına oldukça özen göstermeniz ve dikkat etmeniz sizlerin güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yaz